Obec Ondavské Matiašovce Obec Ondavské Matiašovce
obecOndavské Matiašovce

ZŠ 2008 - 2009

Do nového školského roka 2008/2009 sme sa snažili vykročiť tou správnou nohou, ktorá nás zaviedla do našej kaplnky (kostol pre rekonštrukciu zatvorený) a na pozvanie miestneho pána farára Pavla Rebjaka. Spolu s vedením a pedagogickými zamestnancami školy sa na svätej omši (obetovanej  za naše deti) zúčastnila aj pani starostka Mária Mrážiková  (zriaďovateľ školy) a spolu s deťmi aj ich rodičia či starí rodičia. Naše deti spolu s učiteľmi boli aktívne zúčastnení na sv. omši čítaním prosieb, čítaním alebo samotným miništrovaním. Záverečným duchovným požehnaním sa síce ukončila omša, ale naopak sa začal a slávnostne zahájil nový školský rok dňom 02.09.2008. Vedenie školy a učitelia veria, že našim deťom dajú do života len to, čo môže správne srdce učiteľa svojim žiakom dať.   

V školskom roku 2008/2009 v škole pracujú pedagogickí zamestnanci:

  • Riaditeľka ZŠ :    PaedDr. Tatiana Lorincová
  • Učitelia ZŠ :  Mgr. Mária Lešková
  • PaedDr. Oľga Račková
  • Vychovávateľka ŠKD – Danka Regecová
  • Počítače – Ing. Dominik Slavkovský
  • Náboženská výchova – Ing. Mária Helmeczyová

 

Nepedagogickí zamestnanci:

  • Kuchárka –  Jana Tkáčová
  • Alena Miková
  • Vedúca ŠJ – Jolana Onufrejová
  • Školníčka – Gabriela Štefaníková

 

Počet žiakov na začiatku školského roka bol 44, po 1. polroku sa M. Medvec odhlásil. Školský rok ukončilo 43 žiakov. Organizácia školy je trojtriedna s jedným oddelením školského klubu detí. Škola sa venuje vzdelávaniu žiakov 1. stupňa ZŠ v duchu  tvorivo-humanistickej koncepcie a uvádza inovačné prvky aj využívaním IKT v edukačnom procese.Žiaci majú možnosť navštevovať krúžky - výtvarný, tanečný, anglický jazyk a počítačový. Škola sa zapája do rôznych súťaží, ako napr. výtvarná súťaž „Plody Zeme“ v Továrnom – jedno umiestnenie, Detský výtvarný Vranov – dve ceny, futbalový turnaj vo Vranove a v Benkovciach. Množstvo akcií, ktoré sa uskutočnili počas školského roka napovedajú, že škola žije kultúrnym a spoločenským životom, ale  je aj strediskom športu.

Veríme, že sa nám v školskom roku darilo napĺňať logo Školského vzdelávacieho programu „Premena tradičnej školy na modernú.“
Budujeme školu ako „Otvorenú školu“ s ponukou aktivít pre obec, schopnú efektívne komunikovať s vonkajším prostredím.

18.6.2009 - Výlet v Aqua parku

18.6.2009 - Výlet v Aqua parku

Dátum: 18. 6. 2009

A konečne nadišiel ten vysnívaný "mokrý" deň. Nie, nepršalo, naopak bolo slnečno a my sme mohli plnými dúškami užívať svoj vysnívaný výlet v termálnych bazénoch v Aqua parku v Poprade. Naozaj, koncoročný výlet bol zlatým klincom zavŕšenia tohto školského roka - 2008/2009. Aj keď sme sa trošku báli dlhšej cesty ako sme zvyknutí, teraz môžme posúdiť, že nám tak rýchlo ešte cesta na žiadnom výlete neubehla. Deti si užívali a vychutnávali všetky bazény, saunu, ale najviac tobogany, na ktoré nahovorili aj svojich rodičov. Niekedy sme mali pocit, že všetci sú narodení v znamení Vodnára.

11.3.2009 - Návšteva knižnice

Dátum: 11. 3. 2009

Marec – mesiac knihy. V rámci tejto akcie sme pre žiakov našej školy zorganizovali dve návštevy Horno-zemplínskej knižnice vo Vranove nad Topľou. Prvá návšteva okresnej knižnice bola pre žiakov ŠKD, ktorá mala za cieľ oboznámiť žiaka s pravidlami, ktoré platia v knižnici. Ako knihy delíme, ako ich čo najrýchlejšie vyhľadávame, si ich môžeme zapožičať a kedy ich musíme vrátiť. Tety knihovníčky mali pre nás pripravené rôzne hry a nakoniec nám predstavili aj lit. dielo spisovateľky Gabriely Futovej, ktoré poznali aj mnohí naši žiaci.

13.2.2009 - Šialene smutná princezna

Dátum: 13. 2. 2009

Naša škola aj v tomto školskom roku navštívila detské divadelné predstavenie – Šialene smutná princezná v Divadle J. Záborského v Prešove. Vhodne sme využili kultúrne poukazy, ktoré dostal každý žiak. Po humorne ladenej rozprávke, ktorá sa deťom veľmi páčila, sme navštívili Planetárium a hvezdáreň v Prešove. Niektoré deti boli vo hvezdárni prvýkrát, a preto boli nadšení z nočnej oblohy a spoznávania súhvezdí a iných vesmírnych telies. Neskôr im boli premietnuté krátke filmy s vesmírnou tematikou. Výlet sa vydaril, lebo sa na ňom zúčastnila väčšina žiakov aj deti MŠ a splnil svoj zámer poučiť a zabaviť.

Karneval

Karneval

Dátum: 8. 2. 2009

.

6.2.2009 - Superstar alebo Slávici z lavice

6.2.2009 - Superstar alebo Slávici z lavice

Dátum: 6. 2. 2009

Po tvrdých drinách nácviku populárnych piesní konečne nadišiel veľký deň – Superstar.
Do tejto súťaže sa prihlásili tí najodvážnejší speváci, ktorí sú na našej škole.

19.12.2008 - BURZA

19.12.2008 - BURZA

Dátum: 19. 12. 2008

O zručnosti a šikovnosti našich detí a učiteliek hovorí burza, ktorá sa konala na chodbe našej školy a okrem iného nám skrášlila priestory. Vianočné ozdoby, ktoré žiaci za pomoci učiteliek a vychovávateľky vyrobili, si priamo na tejto burze mohli zakúpiť za symbolické ceny a prispieť tak žiakom našej školy.

24.9.2008 - Deň EURA

24.9.2008 - Deň EURA

Dátum: 24. 9. 2008

Pri príležitosti 100-tého dňa pred zavedením spoločnej meny Európskej únie na Slovensku, sme v našej škole zorganizovali – Deň eura. Predpríprava na túto akciu bola už v ŠKD (školská družina), kde deti vystrihovali papierové euro mince, euro bankovky, euro pokladne do školských euro obchodov a taktiež maskota celej akcie – Euráčika.

Obec

Informácie

Program bohoslužieb
15.7. - 21.7.2024

pondelok

          7:00

utorok               -
streda            7:00
štvrtok               -
piatok             7:00
sobota

              -     

nedeľa

          8:00

        

   

 


Sväté omše na TV LUX

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.

VARSPOL s.r.o.
Vývarovňa Myslina

ponúka dovoz obedov priamo  domov, cena 4,00 €

tel. kontakt: 0903 457 012


VT KANAL

VT KANAL

Obec z neba

z neba

Triedenie odpadu

Prvá OZV

Pranostiky

Pranostika na akt. mesiac

Keď v júli mravce svoje mraveniská väčšie stavajú, to znamená včasnú zimu.

Pranostika na akt.deň

Do Eliáša i pod krovím schne, a po Eliášovi ani na kroví.

Facebook

 

Miestna akčná skupina

Miestna akčná skupina

Východ a západ slnka

Slnko vychádza:4:49

Slnko zapadá:20:29

Ondavské Matiašovce
Krásna príroda