Obec Ondavské Matiašovce Obec Ondavské Matiašovce
obecOndavské Matiašovce

ZŠ 2008 - 2009

Do nového školského roka 2008/2009 sme sa snažili vykročiť tou správnou nohou, ktorá nás zaviedla do našej kaplnky (kostol pre rekonštrukciu zatvorený) a na pozvanie miestneho pána farára Pavla Rebjaka. Spolu s vedením a pedagogickými zamestnancami školy sa na svätej omši (obetovanej  za naše deti) zúčastnila aj pani starostka Mária Mrážiková  (zriaďovateľ školy) a spolu s deťmi aj ich rodičia či starí rodičia. Naše deti spolu s učiteľmi boli aktívne zúčastnení na sv. omši čítaním prosieb, čítaním alebo samotným miništrovaním. Záverečným duchovným požehnaním sa síce ukončila omša, ale naopak sa začal a slávnostne zahájil nový školský rok dňom 02.09.2008. Vedenie školy a učitelia veria, že našim deťom dajú do života len to, čo môže správne srdce učiteľa svojim žiakom dať.   

V školskom roku 2008/2009 v škole pracujú pedagogickí zamestnanci:

  • Riaditeľka ZŠ :    PaedDr. Tatiana Lorincová
  • Učitelia ZŠ :  Mgr. Mária Lešková
  • PaedDr. Oľga Račková
  • Vychovávateľka ŠKD – Danka Regecová
  • Počítače – Ing. Dominik Slavkovský
  • Náboženská výchova – Ing. Mária Helmeczyová

 

Nepedagogickí zamestnanci:

  • Kuchárka –  Jana Tkáčová
  • Alena Miková
  • Vedúca ŠJ – Jolana Onufrejová
  • Školníčka – Gabriela Štefaníková

 

Počet žiakov na začiatku školského roka bol 44, po 1. polroku sa M. Medvec odhlásil. Školský rok ukončilo 43 žiakov. Organizácia školy je trojtriedna s jedným oddelením školského klubu detí. Škola sa venuje vzdelávaniu žiakov 1. stupňa ZŠ v duchu  tvorivo-humanistickej koncepcie a uvádza inovačné prvky aj využívaním IKT v edukačnom procese.Žiaci majú možnosť navštevovať krúžky - výtvarný, tanečný, anglický jazyk a počítačový. Škola sa zapája do rôznych súťaží, ako napr. výtvarná súťaž „Plody Zeme“ v Továrnom – jedno umiestnenie, Detský výtvarný Vranov – dve ceny, futbalový turnaj vo Vranove a v Benkovciach. Množstvo akcií, ktoré sa uskutočnili počas školského roka napovedajú, že škola žije kultúrnym a spoločenským životom, ale  je aj strediskom športu.

Veríme, že sa nám v školskom roku darilo napĺňať logo Školského vzdelávacieho programu „Premena tradičnej školy na modernú.“
Budujeme školu ako „Otvorenú školu“ s ponukou aktivít pre obec, schopnú efektívne komunikovať s vonkajším prostredím.

18.6.2009 - Výlet v Aqua parku

18.6.2009 - Výlet v Aqua parku

Dátum: 18. 6. 2009

A konečne nadišiel ten vysnívaný "mokrý" deň. Nie, nepršalo, naopak bolo slnečno a my sme mohli plnými dúškami užívať svoj vysnívaný výlet v termálnych bazénoch v Aqua parku v Poprade. Naozaj, koncoročný výlet bol zlatým klincom zavŕšenia tohto školského roka - 2008/2009. Aj keď sme sa trošku báli dlhšej cesty ako sme zvyknutí, teraz môžme posúdiť, že nám tak rýchlo ešte cesta na žiadnom výlete neubehla. Deti si užívali a vychutnávali všetky bazény, saunu, ale najviac tobogany, na ktoré nahovorili aj svojich rodičov. Niekedy sme mali pocit, že všetci sú narodení v znamení Vodnára.

11.3.2009 - Návšteva knižnice

Dátum: 11. 3. 2009

Marec – mesiac knihy. V rámci tejto akcie sme pre žiakov našej školy zorganizovali dve návštevy Horno-zemplínskej knižnice vo Vranove nad Topľou. Prvá návšteva okresnej knižnice bola pre žiakov ŠKD, ktorá mala za cieľ oboznámiť žiaka s pravidlami, ktoré platia v knižnici. Ako knihy delíme, ako ich čo najrýchlejšie vyhľadávame, si ich môžeme zapožičať a kedy ich musíme vrátiť. Tety knihovníčky mali pre nás pripravené rôzne hry a nakoniec nám predstavili aj lit. dielo spisovateľky Gabriely Futovej, ktoré poznali aj mnohí naši žiaci.

13.2.2009 - Šialene smutná princezna

Dátum: 13. 2. 2009

Naša škola aj v tomto školskom roku navštívila detské divadelné predstavenie – Šialene smutná princezná v Divadle J. Záborského v Prešove. Vhodne sme využili kultúrne poukazy, ktoré dostal každý žiak. Po humorne ladenej rozprávke, ktorá sa deťom veľmi páčila, sme navštívili Planetárium a hvezdáreň v Prešove. Niektoré deti boli vo hvezdárni prvýkrát, a preto boli nadšení z nočnej oblohy a spoznávania súhvezdí a iných vesmírnych telies. Neskôr im boli premietnuté krátke filmy s vesmírnou tematikou. Výlet sa vydaril, lebo sa na ňom zúčastnila väčšina žiakov aj deti MŠ a splnil svoj zámer poučiť a zabaviť.

Karneval

Karneval

Dátum: 8. 2. 2009

.

6.2.2009 - Superstar alebo Slávici z lavice

6.2.2009 - Superstar alebo Slávici z lavice

Dátum: 6. 2. 2009

Po tvrdých drinách nácviku populárnych piesní konečne nadišiel veľký deň – Superstar.
Do tejto súťaže sa prihlásili tí najodvážnejší speváci, ktorí sú na našej škole.

19.12.2008 - BURZA

19.12.2008 - BURZA

Dátum: 19. 12. 2008

O zručnosti a šikovnosti našich detí a učiteliek hovorí burza, ktorá sa konala na chodbe našej školy a okrem iného nám skrášlila priestory. Vianočné ozdoby, ktoré žiaci za pomoci učiteliek a vychovávateľky vyrobili, si priamo na tejto burze mohli zakúpiť za symbolické ceny a prispieť tak žiakom našej školy.

24.9.2008 - Deň EURA

24.9.2008 - Deň EURA

Dátum: 24. 9. 2008

Pri príležitosti 100-tého dňa pred zavedením spoločnej meny Európskej únie na Slovensku, sme v našej škole zorganizovali – Deň eura. Predpríprava na túto akciu bola už v ŠKD (školská družina), kde deti vystrihovali papierové euro mince, euro bankovky, euro pokladne do školských euro obchodov a taktiež maskota celej akcie – Euráčika.

Obec

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.

Informácie

Program bohoslužieb
4.12. - 10.12.2023

pondelok

          6:00

utorok            -
streda         17:00
štvrtok             -
piatok         17:30
sobota

          8:00

nedeľa         10:30 

 


Sväté omše na TV LUX


VARSPOL s.r.o.
Vývarovňa Myslina

ponúka dovoz obedov priamo  domov, cena 4,00 €

tel. kontakt: 0903 457 012


VT KANAL

VT KANAL

Obec z neba

z neba

Triedenie odpadu

Prvá OZV

Pranostiky

Pranostika na akt. mesiac

Ľavný december pokazí celú zimu.

Pranostika na akt.deň

Na svätého Mikuláša už je všetka zima naša.

Facebook

 

Miestna akčná skupina

Miestna akčná skupina

Východ a západ slnka

Slnko vychádza:7:10

Slnko zapadá:15:36

Ondavské Matiašovce
Krásna príroda